|
Do školy se nechodí pro vzdělání, a tečka. |
|
|
|
|
Napsal uživatel Administrator
|
|
Středa, 09 Březen 2016 16:55 |
|
V rozhovoru s ředitelem, který propaguje inkluzi, zaznělo naplacato, o co v inkuzi především jde. Celý článek je zde: http://nazory.euro.e15.cz/rozhovory/jiri-trunda-kazdy-novy-ministr-prijde-a-ma-napady-to-je-strasne-1277869 . Vše je schováno v jediném odstavci, skoro bych řekl v jedné, první, větě: Jiří Trunda (zmíněný ředitel): "Společenská poptávka přece není, abychom v základní škole naučili děti
co nejvíc a tečka. Ne. Píše se o šestnácti funkcích, které společnost
chce, aby školy plnily. Jsou to role integrační, socializační, a tak
dále. Ty funkce není možné plnit, pokud do škol nebude chodit široké
rozmanité spektrum žáků." Symptomatické je, že vzdělání mezi funkcemi nezaznělo, asi to bude ta šestnáctá, poslední funkce, na kterou tak nějak nevyzbude čas. Vcelku by mě zajímalo, jakou má inkluze-pozitivní jedinec názor na funkci rodiny. Na tu a její role tam zřejmě nezbývá místo, protože vše obsáhne multikulti inkluzivní školství, které bude povinné již od mateřské školy, aby se, nedej bože, nějaký jedinec nesocializovat a neintegroval mimo stanovené mantinely.
Při těchto rozhovorech mám někdy pocit, jako by bylo citováno Rudé Právo v době nejhlubší normalizace a cílem školství je připravit již od mlada EU kompatibilní soudruhy, morálně na patřičné EU výši dané patřičnou vyhláškou a založené na patřičném srovnání, které připravila nezisková organizace a patřiční poradci v rámci daného operačního programu desáté pětiletky. Nejde přece o vědomosti, hlavně když na to soudruzi budou kádrově mít, že.
|
|
Aktualizováno Středa, 09 Březen 2016 17:09 |
|
Napsal uživatel Administrator
|
|
Úterý, 08 Březen 2016 19:16 |
|
Pavel Kohout v tomto ( http://ekonomika.idnes.cz/kritika-evropskych-dotaci-pavel-kohout-fcl-/ekonomika.aspx?c=A160306_111736_ekonomika_map1) rozhovoru popisuje zhoubný vliv dotací z EU na naši ekonomiku. S názorem se plně ztotožňuji. Naší ekonomice (a vlastně i Evropské) by nejvíce prospělo zrušení dotací
a návrat k základní ekonomické úvaze, zda se daná investice opravdu z
nějakého pohledu vyplatí. Kritériem nesmí být, zda se to dá zaplatit z
EU fondů a urychlit tak čerpání. Navíc zisky plynou stejně do zahraničí a nezůstávají v české ekonomice. Stejně tak by měly být omezeny počty státních úředníků. Navíc méně úředníků znamená méně času na vymýšlení buzerace občanů a nesmyslných vyhlášek a nařízení.
Ještě bych doplnil, že na dotacích, jako na prsu kojící matky, visí kvanta neziskovkových organizací, které pilně pracují na tom, aby svoboda obyvatelstva byla co nejvíce pošlapána a omezena pod vlajkami multikulturalismu. Co neziskovka dostane, to rozdělí na platech aktivistů. Myslet si, že neziskovky pracují pro blaho obyvatel, je velmi iluzorní.
Drobný úkrok stranou. Celá idea importu ekonomických uprchlíků je ještě zajímavější, pokud si uvědomíme, že za určitých podmínek mohou i cizinci volit do obecních zastupitelstev a Evropského parlamentu
viz: Podle ustanovení § 4 odst. 1 zákona č. 491/2001Sb., o volbách do
zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších
předpisů, právo volit do zastupitelstva obce, města nebo hlavního města
Prahy má také státní občan jiného státu, který v den voleb, a konají-li
se volby ve dvou dnech, druhý den voleb, dosáhl věku nejméně 18 let, je v
den voleb v této obci, městě nebo hlavním městě Praze přihlášen k
trvalému pobytu a jemuž právo volit přiznává mezinárodní úmluva, kterou
je Česká republika vázána a která byla vyhlášena ve Sbírce mezinárodních
smluv.
|
|
|
Napsal uživatel Administrator
|
|
Středa, 02 Březen 2016 08:26 |
|
Všem doporučuji následující rozhovor s bývalým policejním prezidentem, p. Novotným, týká se jak zbraní, tak imigrace.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/216411058040225
Stejné téma s analytikem Jaroslavem Štefcem
http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti/_zprava/kroky-eu-naplnuji-ideu-velkeho-bratra-rika-jaroslav-stefec--1587075
|
|
Mezinárodní konference - Terorismus a vlastnictví ručních zbraní: Návrh EU, izraelská zkušenost a česká pozice |
|
|
|
|
Napsal uživatel Administrator
|
|
Sobota, 13 Únor 2016 04:59 |
|
Navštívil jsem konferenci "Mezinárodní konference - Terorismus a vlastnictví ručních zbraní: Návrh EU, izraelská zkušenost a česká pozice" . Ze zajímavé diskuze jsem si ale odnesl něco jiného, než ostatní. Tematicky byla samozřejmě řešena připravovaná směrnice, okolnosti jejího vzniku, další kroky a hledání podpory, aby nebyla přijata. Ale z mého pohledu je to ten menší problém. I v konferenci v diskuzi zaznělo, že největší problém je, že ta směrnice vůbec vznikla. To je to, co já vnímám jako podstatné. Navíc, nejde až tolik o směrnici, která chce regulovat držení zbraní. Je nesmyslná, je třeba proti ní bojovat, ale... Jde o to, že žijeme v systému, který chce regulovat vše. Úplně vše.Pod různými nálepkami, motivy, ale vstupuje do všech odvětví lidské činnosti a reguluje je. Kolik mohou mít děti ve škole cukru, že nelze prodávat pleny ve slevě, jak má být zakřivený banán, jaký průměr má mít jablko, zda se smí prodat bazénová chemie někomu, kdo neprokáže, zda má bazén, a dalo by se pokračovat. Snaha o regulaci zbraní je jen další kus do puzzle nesvéprávného Evropana, který si bez povolení úředníka EU nedojde ani na záchod.
Je totiž nutné si přiznat, a to bolí, lidé se této pravdě brání, že stávající nastavení Evropské unie není funkční. Zmizel z ní selský rozum a zůstala pouze bezbřehá byrokracie, vstupující všude a regulující všechno. A aby to lépe fungovalo, vytvořil se kolem ní ekosystém, závislý na tomto modelu, tvořený neziskovkami, které jsou příjemci dotací a většina dotací jde na mzdy jejich pracovníků. Takto si EU platí hlásné trouby a ty, kteří nosí regulační podněty. EU a neziskovky se vzájemně potřebují.
Proto se domnívám, že boj proti směrnici je sice důležitý, ale nevidím ho jako prostředek, kdy se změní unie jako taková. Na samotné konferenci zaznělo nekolikráte z publika slovo demokracie. Jenže demokracie je způsob, jak se lidé podílí na moci. Velkým zjednodušením se dá říci, že co se odhlasuje nadpoloviční většinou je demokracie. To, co je nutné chránit, je svoboda. Svoboda jednotlivce a důvěra jej v sebe sama a svá rozhodnutí. Je nutno chránit právo člověka se svobodně rozhodovat a nést za svá rozhodnutní následky, ať již kladné, či záporné.
P. Marhoul (režisér) na konferenci uvedl, že když navštěvuje český venkov (konkrétně uvedl, že hospody), tak je rád, že český sedlák nemá doma zbraň, jako má ten Švýcarský, s tím, že tam jsou zkrátka dál a těm našim se nedá věřit, protože jsou to vymaštěná ožralá jelita (tak jsem to pochopil, nejedná se o doslovný překlad, nenahrával jsem si to). Jenže tak to není. Je to velmi zjednodušený pohled. Když těmto lidem nedáme důvěru, nemůžeme se do nich navážet. Proč, když věříme, že mohou vytvářet potravu pro nás všechny, by neměli být schopni chránit naši svobodu se zbraní v ruce? To byl snad odboj za Protektorátu jenom ve městech? Pokud by u nás byl podobný model obrany jako ve Švýcarsku, věřím, že i lidé by změnili svůj přístup. Držení zbraně totiž zavazuje a svazuje více, než si ten, kdo ji nemá, umí představit. Naprostá většina lidí, kteří drží a nosí zbraň, které znám, nepije, kontroluje se, nikde se nevytahují a je na ně spoleh. Ti lidé přemýšlí, upravili své chování tomu, že jsou skrytě ozbrojeni a nemají potřebu si nic dokazovat. Osobně se domnívám, že by Švýcarský model kultivoval i české občany. Lidé jsou zde dostatečně zralí, ale Evropská unie nepotřebuje zralé občany, ale ovce. Stádo ovcí (přesnější by bylo stádo kraviček), které evropští úředníci pasou. Sem tam dovezou ze zahraničí kozy či ovce (muslimové jsou typicky pastavci koz), aby si rozšířili farmu. Ideálem je pro úředníka jakýkoli zákon dodržující občan, který platí daně (a tím mzdu toho úředníka), do ničeho nekecá a svou dceru dá ekonomickému migrantu. Vůči této situaci je proto návrh regulace držení legálních zbraní jen špička ledovce.
|
|