Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Glosy 28.5.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 28 Květen 2024 19:26

V minulých dnech proběhl útok na ruský zaobzorový výstražný radar Voroněž, který je součástí ochrany Ruska proti raketám, typicky mezikontinentálním jaderným raketám.

Kdo útok provedl? Hlásí se k němu Ukrajina, ale má Ukrajina nějaké benefity z toho, že zaútočí na zařízení, které je z pohledu právě vedené války pro ně naprosto nerelevantní? Proč tedy Ukrajina plýtvá prostředky na cíle, které pro válku nemají naprosto žádný praktický význam?

Ně několikero možností:

  1. omyl  - je prakticky vyloučen, cíl je velmi specifický a v hlubokém týlu
  2. Ukrajina chce vyprovokovat Ruskou odpověď, ideálně jadernou, která by pomohla změnit politickou podporu Ukrajiny
  3. západní státy skrze Ukrajinu zaútočily na radar s tím, že buď Rusko přistoupí k nějaké odpovědi, nebo to bude další překročená linie, která umožní dodat další pokročilé zbraně, nyní to budou F-16 a další rakety dalekého dosahu
  4. západní státy chtějí zlikvidovat radar, který by mohl pokrýva oblast Iránu a Izraele a potenciálně chtějí buď zaútočit na Rusko, nebo jej donutit k defenzivě
  5. kombinace možností 2-5
Jde o to, že součástí ruské jaderné doktríny je jaderná odpověď na útoky na jejich jaderná a obranná zařízení.

Nechápu, kolik dementních lidí v Čechách hýká nadšením, že se povedlo zasáhnout radar, který je určen jen a pouze jako signální prvek v případě jaderného útoku na Rusko. Protože tyto útoky zkrátka vedou k tomu, že se jaderný úder může rychle odehrát a civilní ochrana pro jadernou katastrofu je v Čechách nula nula nic. Případně se může rozpoutat další velká válka. Pak tedy ať všichni chciválkové fofrem mažou do první linie.

Ostatně i útoky na Krym jsou z pohledu války zajímavé. Potápění minolovek, útoky na letiště a další cíle jsou sice vděčné z pohledu PR, ale jak pomohou Ukrajině zastavit ruský postup, to opravdu nevím.

Co bude zajímavé, jakou odpověď Rusko zvolí v reakci na útok na radar. Je totiž zřejmé, že je to ta linie, kterou nyní západ testuje. 
Glosy 21.5.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 21 Květen 2024 04:22

To bylo jásotu a kvikotu vlády, když Mezinárodní trestní soud vydal zatykač na Putina. Všichni spekulovali, kde ho zatknou, jakmile opustí Rusko, jak bude muset sedět na zadku a jak je to v háji. Teď prokurátor stejného soudu požádal o vydání zatykače na Netanyahua, izraelského premiéra. No a teď jak se popasovat s morální konzistencí, když ICC sáhl na kámoše. Desítky tisíc mrtvých civilistů / Palestinců vlastně nikoho nezajímají. Ale otírat se o Izrael je společensky nepřijatelné, i kdyby Palestinu vypálil do základů. Však uvidíme, jestli bude zatykač vydán a zda Bibi vyrazí za hranice a co se stane. Dle Fialenka je zatykač "děsivý a nepřijatelný". Ještě chybí, aby vyslal jasný signál.

Fico stále leží v nemocnici. Sem tam si dá někdo práci a připomene nenávistné komentáře slovenské opozice, která Ficovi vyhrožovala již před atentátem. Hodně světla do toho vnesl i únik z cely s prohlášením atentátníka, který se přiznal k politickému motivu a nesouhlasu s Ficovou vládou.

Zahlédl jsem plakát pro eurovolby této vládní skvadry. Prý Odvaha a zkušenost. Odvážní tedy jsou, třeba při přípravě a navrhování migračního paktu. Podíleli se na jeho vzniku, měli ODVAHU všem lhát o kvótách a jak se nás nebude týkat, když se ukázalo, že LŽOU, měli odvahu se zdržet.  Tak vypadá opravdu odvážná vláda - lže, lže a lže a má odvahu se považovat za nejlepší vládu. Zkušenost mají taky - jak čerpat pro sebe dotace, jak se mít dobře a jak dělat z lidí blbce. Sedí všude léta a léta a mají se dobře, to je zkušenost k nezaplacení.

Prasátko z Řeporyj, se kterým se fotil Fialenko, Blbuše Nerudová a další zlobí. V podstatě neustále porušuje zákony a ještě se tomu směje. A ODS ho prý nyní možná bude chtít vyloučit. Ale vrána k vráně sedá. Prase z Řeporyj je zkrátka nálepka ODS, které si tam hýčkají.

Byrokratický aparát Brusele plánuje další daně, aby zdražili fosilní paliva, zejména dopravu a vytápění. Do kdy si necháme toto líbit? Pokud není možné EU reformovat, je třeba všechny ty, co s ní měli něco společného poslat na pracovní trh daleko od státních zdrojů a EU se prostě zbavit. Náklady již převyšují přínosy a je třeba být připraveni na náhlý rozpad nebo totální transformaci EU, která je více než nutná.
 
Glosy 18.5.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 18 Květen 2024 03:57

Robert Fico měl zatracené štěstí, že se ho nepodařilo z pár metrů jeho odpůrci trefit pořádně ani pěti výstřely. I tak je v ohrožení života a těžce raněn. Vynechme absolutní selhání ochranky, která nejenom nechá na chráněnou osobu pětkrát vystřelit z bezprostřední blízkosti, ale ještě jim chráněná osoba spadne na zem.

Útočník zůstal na živu. Jedná se o odpůrce vlády R. Fica, příznivce progresivních sil a společnosti bez násilí. Jak jinak. Tito lidé odsuzují násilé, ale ne ty, co ho páchají ve jménu jejich ideologie. Situace je zřejmě vyhrocením toho, jak progresivisté, což není nic jiného, než dnešní alternativa kovaných komunistů padesátých let neunesli porážku jak v parlamentních, tak prezidentských volbách. Neustálé odsuzování Fica, jak ji nenechají vládnout, atd... Česká vláda se odmítala se slovenskou setkat, místo zvoleného prezidenta si pozvali poraženého progresivistu jako morálního vítěze voleb.

Zkrátka a dobře, pokud nevítězí progesivistické síly - což jsou dnes eurofanatici, green dealisté, lidé z neziskového sektoru, tak vyvolávají "třídní nenávist", až se nějaký jejich příznivce obětuje, že tu černou práci vezme na sebe. Blázen to nebude, akorát už nevydržel ten tlak médií, jaké zlo představuje v demokratických volbách zvolený politiik. Jaké zlo to představuje pro progresivistická média...

Z mé strany nyní čirá spekulace - do jaké míry je ochranka Fica profesionální, a nebo již přesvědčení progresivisté nechali útočníka záměrně na pokoji, ať si Ficovi zanadává, klidně ho poplive, ale unikla jim zbraň. Mimochodem takhle by se projevoval takzvaný deep state.

Deep state není nic jiného, než ideologie prorostlá mocenskými strukturami tak, že ti lidé plní zadání dle svých ideologických představ bez ohledu na to, co by chtěl prosadit demokraticky zvolený politik.

Přejme tedy Ficovi brzké uzdravení a sílu se vypořádat s progresivismem na Slovensku.V Čechách jsme se od LžiFialy dozvěděli, že je předurčen vládnout a dovládnout. Samozřejmě on a morální maják ODS, čuně z Řeporyj, liliově čistý Rakušan a další. A protože samozřejmě nikdy nezvýší daně, tak kromě již provedeného zvýšení daní by rádi přihráli více peněz jejich podporovatelům v České (pětikoaliční) telelevizi a rozhlasu formou zdanění elektronických přístrojů.


Na Ukrajině pokračuje válka. Rusko bych řekl, že metodicky nastartovalo masový mlýnek a udržuje jej v chodu. Ukrajina neustále startuje marketing a nově s americkými raketami zkouší co nejvíce poškodit rafinerie či Krym. Ale tentorkát marketing nevyhraje a Ukrajina dále ztrácí životy ve prospěch planých slibů západu a Rusko přes všechny problémy vede úspěšnou diplomatickou ofenzivu proti kolektivnímu západu a hlavně dolaru.

Pořád jsem přesvdčen, že Ukrajina promrhala šanci a nyní válka nepřestane, dokud nebude Ukrajina vniitrozemský stát. Dle statistik předala česká armáda 60% zbraní Ukrajině. Nejvíce v poměru k obyvatelům ze všech. Máme nejvyšší ceny energie, vysoké daně, upadající zdravotnictví, školství, atd... Kdo z vás to má? Kdo z vás si to může dovolit? No? Máme se až tak dobře, že Rakušan protlačil migrační pakt, abychom museli přijímat migranty, nebo platili ostatním. Lepší pobídku si ekonomičtí migranti nemohli přát.

Stávající pětidemolice by nejraději chytala Ukrajince, ty poslala na frontu a na uvolněné místo dotáhne inženýry a gynekology putující do Evropy.

Je nutné nezapomenout to morální dno, kdy politici pětikoalice řeší, jak vyexpedovat Ukrajince, kteří utekli před válkou, aby je mohli nahnat na Ukrajinu do války proti Rusku. Uprchlíky před válkou vracet do války, protože se jim to hodí. Tohle jsou ty morální majáky. Tohle je ten progresivismus ODS, TOP09,Lidovců, KDU-ČSL a STAN v praxi.


 
Glosy 6.5.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 06 Květen 2024 18:25

Blíží se nám výročí konce 2. Světové války. A tak se v propagandistických médiích jako je Seznam / Novinky začínají objevovat články, jak se vlastně v Praze nic nedělo, osvobodili nás Vlasovci a Sudeťáci byli vlastně kámoši. Přepisování historie jako z Orwella. Po Němcích tu zůstalo dle oficiálních čísel cca 350.000 mrtvých spoluobčanů. Do posledních hodin Němci v Praze popravovali povstalce. Jak málo stačilo během pár posledních let a dejme tomu ještě chvíli a dozvíme se, že 2. světovou válku vyvolali Rusové a Němci se bránili a bránili i Čechy před hordami z východu. Se současnou vládou a novináři je to docela dobře možné.

Sovětský svaz tenktát fakticky nesl hlavní tíhu bojů v Evropě. Můžeme si o tom myslet co chceme, ale je to fakt podpořený obrovskými ztrátami. Nicméně ani 2. Světová válka není černobílá co se týče pozic jednotlivých států. Např. Velká Británie nepočítala s obnovením Československa až do atentátu na Heindricha a i v samotných USA byly různé proudy, jak z války získat co nejvíce. Pozdější prezident Harry Truman například řekl, citujme:


Těsně poté, co Hitler napadl Sovětský svaz, se senátor Truman náhodně vyjádřil reportérovi New York Times:

 „Pokud vidíme, že Německo vítězí, měli bychom pomoci Rusku, a pokud Rusko vítězí, měli bychom pomoci Německu, a tak je nechat zabít co nejvíce lidí.“

V originále

Just after Hitler had invaded the Soviet Union, Senator Truman had casually commented to a New York Times reporter:

        “If we see that Germany is winning we ought to help Russia and if Russia is winning we ought to help Germany and that way let them kill as many as possible.”

    — Walter Isaacson & Evan Thomas: “The Wise Men. Six Friends and the World they made. Acheson, Bohlen, Harriman, Kennan, Lovett, McCloy”, Simon and Schuster: New York, 1986. p. 256.

https://skeptics.stackexchange.com/questions/52081/did-truman-say-this-about-helping-whichever-of-germany-and-russia-were-losing-du


Naše vlezdokonečníková vláda si neuvědomuje, že být slouha je ta nejhorší pozice. Ne nadarmo se říká, že být nepřítelem USA je nebezpečné, ale být přítelem USA je smrtící. Jde o to, že zcela racionálně USA vyhovuje slabá Evropa i Rusko a rozhodně nestojí o to, aby cokoli ohrozilo všemohoucí moc dolaru. Česká vláda by se měla starat o to, aby naše politika byla v zájmu České republiky a klidně vláda všech azimutů, protože to je jediná šance, jak dlouhodobě přežít.

PePa (agent Pávek, neboli Petr Pavel) převlékl opět kabát a nyní razí pod metodickým vedením přítele po boku Euro a nadvládu Evropské unie. Když zaplatí někdo jiný, klidně zase otočí.


Nicméně český průmysl se propadá do nicoty. Zřejmě dojde k zavření hutě Liberty. Podíl v budoucnu na jaderných elektrárnách bude nula nula nic a to jsme si Dukovany a Temelín defacto postavili sami. Děti se budou ale učit o LGBT historii místo pořádné matematiky a fyziky, případně historie v pořádném kontextu.Aktualizováno Pondělí, 06 Květen 2024 18:52
 
Glosy 26.4.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 26 Duben 2024 04:25

Pojďme si říci pár slov ke schválení dalších peněz a materiálu ze strany USA Ukrajině, které tak nějak zapadají ve všeobecném orgasmu proukrajinských příznivců, jak teď Rus dostane přes nos a odtáhne do stepí.

1. část peněz je půjčka, kterou bude muset Ukrajina splatit (jak a z čeho)

2. část zbraní jako rakety s dlouhým doletem byly dodány již před schválením a používány (útoky na Krym, kdy se spekulovalo o nových dronech, ale byly to právě potají dodané rakety s dlouhým doletem)

3. politici USA otevřeně říkají, že cílem je OSLABOVAT Rusko a že tohle je nejlevnější a nejefekticnější způsob, jak to dělat

4. lze usuzovat, že z komplexních zbraňových systémů již Ukrajina stejně potají dostala vše co mohla, ale situaci na frontě to dramaticky nezměnilo


Podstatné je ale právě to, že USA trvale přiznávají, že je to defacto proxy válka NATO vůči Rusku s cílem Rusko oslabit, ale fakticky za cenu likvidace Ukrajiny jak z lidského, tak materiálního hlediska. Bylo by dobré si tento fakt uvědomit, a zejména pro Ukrajince to bude jednou velmi bolestivé uvědomění si situace, jejích příčin a následků. Je zkrátka dobré si bez ideologických brýlí uvědomit, jak se ta hra hraje. Z pohledu USA je to totiž velmi racionální přístup, sice ne etický, ale USA moc možností nezbývá.

Nejde o nic menšího než o americkou životní úroveň, která je postavená na dolaru jako světové rezervní měně a prostředku pro obchodování mezi státy. Přidejte si k tomu fakt, že samotné USA mají gigantický dluh jak v penězích, tak ve vnitřní infrastruktuře, tak tohle je zoufalá snaha udržet si vliv.

Jenže se to nedaří. Zcela jistě rakety a další dodané zbraně způsobí Rusku větší ztráty a hmotné škody, ale moc toho nemohou změnit. USA a státy dodávající zbraně a podporu by se měly také zamyslet, jak bude vypadat asymetrická odpověď Ruska. Zejména USA se stovkami základen po celém světě a s mnoha obchodními zájmy. Co takoví Hutsiové s protilodními raketami a drony na přerušení datových kabelů? Samozřejmě dodané neoficiálně.


Ještě by neměl zapadnout jeden aspekt. Veškerá komunikace na západě se utápí v oslavách ukrajinských útoků na Černomořskou flotilu, kde se s pomocí NATO povedlo potopit a poškodit opravdu hodně lodí. Ale co to znamená ve výsledku? Že si Rusko ze strategického hlediska nemůže dovolit nechat Ukrajině přístup k Černému moři a lze očekávat, že Oděsa a celé pobřeží bude ruským cílem a Ukrajina skončí jako vnitrozemský stát. Osobně bych si tipl, že hranice nebude Dněpr, ale např. 50 km od Dněpru, aby celá řeka byla pod kontrolou Ruska.

Celkově jsou Ukrajinci demograficky v tragické pozici a každý den bojů jejich situaci zhoršuje a naši oslavovatelé vojenské pomoci Ukrajině si jednou za rámeček budou moci dát, že přispěli k likvidaci ukrajinského národu v zájmu cizí moci.


 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 48