Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Návrh důchodové reformy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 04 Únor 2024 16:07

Udělat důchodovou reformu nemusí být těžké.

Navrhuji následující parametry, které umožní dlouhodobě a transparentně pořešit důchody.

Vstupní podmínkou je, že je důchodový systém a účet oddělen od státního rozpočtu a je průběžný.

Průběžnost důchodového systému je důležitá v tom, že dnešní pracující platí důchody stávajícím důchodcům. Na to ze strany politiků navazují ty hloupé nápady měnit demografii a importovat sem co nejlevnější pracovní sílu s tím, že pak bude více na důchody, importovaní lidé se seberou a odejdou a nebudou zde důchody chtít. No prostě sci-fi.

Základem každé reformy musí být maximální jednoduchost.

Takže za mě by důchodová reforma měla vypadat takto:

1/3 odvodů jde na budoucí důchod pojištěnce, tedy každý by měl svůj účet

1/3 jde průběžně na důchody rodičů

1/3 je solidární a jde do měšce, ze kterého se platí všichni důchodci, dorovnání minima, atd… Zkrátka řešení nestandardních stavů.


Uvedený model bude motivovat lidi, aby měli děti dříve. To znamená i menší náklady na zdravotnictví, stále narůstající umělá oplodnění a zdravotní komplikace. Kdo k tomu přistoupí naopak, má dítě později, zase se déle finančně zabezpečoval. Každý si strategii volí sám. Budoucí důchody by byly uloženy ve státních dluhopisech. Jednoduché, účinné. Lze namítnout, že to důchody neochrání před měnovou reformou, ale to neochrání nic.

Oddělením od státního rozpočtu odpadají diskuze o valorizaci a stejně tak odpadá politikům možnost důchodový systém tunelovat.

Odchod do důchodu může být vypočítán z účtu pojištěnce a předpokládané délky dožití. Fyzicky nemá smysl posouvat odchod do důchodu za hranici 65 let.


Dle mého názoru je takový systém spravedlivý, motivující mít děti a neumožňuje politikům si s důchody hrát.Aktualizováno Neděle, 04 Únor 2024 16:13
 
K nákupu F-35 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 30 Leden 2024 19:15

Dnes jsem jenom lehce nakoukl na iDnes do diskuze k nákupu F-35. Nutno říci, že přispívající zřejmě většinou prošli lobotomií a jejich oblíbený myšlenkový pochod je, že chcimírům z nákupu praskne cévka. Dost infantilní přístup k nákupu pár letadel v ceně jaderné elektrárny, která může dodávat energii značené části ČR po desítky let, z čehož by lidé měli skutečný užitek.

Cena

V podstatě nikdo neví, na kolik ta letadla vyjdou. Vzduchem létají desítky a stovky miliard a nikomu to nepřijde divné. Navíc, pokud je ve smlouvě inflační doložka, což při plnění v tak dlouhém časovém horizontu za rok 2030 můžeme předpokládat, tak cena dramaticky naroste.

Skladba ceny také nebyla vysvětlena. U nákupu výzbroje totiž Ministerstvo obrany používá fintu, kdy nenakupuje výzbroj s tím, že ji pak nakoupí v rámci NATO. Tudíž těch 150 mld CZK bude za holá letadla s možná základní sadou náhradních dílů, ale bez výzbroje, přípravy infrastruktury a hlavně bez výzbroje. Nikomu nepřijde divné, že přestavba letiště pro F-35 bude stát min. 40 mld CZK (40.000.000.000 pro lidi jako Síkela, kteří neví, kolik nul má miliarda).

Připomenu, že při nákupu vrtulníků, kdy Viper je především platforma pro řízené střely Hellfire, tak jich MO celkem koupilo 16. Tedy pro jedno vyzbrojení jednoho vrtulníku. Takže nikdo neví cenu a ani podmínky vyvázání z kontraktu.

Ekonomické benefity v zakoupení F-35 žádné nejsou. Při těchto objemech se standardně domlouvá co největší zapojení domácího průmyslu. Brazílie si domluvila např. výrobu Gripenů na domácí půdě. Není tam žádný relevantní transfer know how, žádné impulzy pro průmysl. Nic. Opět standardní přístup MO, které preferuje vše cizího, protože z vysoka kašle na to, že český občan to celé financuje daněmi. Ale k tomu se ještě vrátíme.

Využitelnost

Lobotomici nazývají F-35 stíhačkou. F-35 byla navržena jako úderný letoun pro pronikání do týlu nepřítele (to je blízké PePovi, který se měl také vysadit v cílu nepřítele) s cílem přesnými zbraněmi ničit důležité cíle. F-35 je sice popisována jako létající počítač umožňující digitální přehled bojiště, ale také to znamená, že musíte mít adekvátní radary, propojení na dělostřelectvo a (neexistující) raketové vojsko, propojení na PVO a další složky. Vše v reálném čase. Takže v situaci ČR, kdy nemáme vůbec žádnou PVO (RBS-70 je hodně slabý pokus o SHORAD obranu) je 24 úderných letounů schopných fungovat z jednoho jediného letiště opravu úsměvné. Co bude cílem úderu nepřítele? Jediné letiště….

Armáda nemá žádné drony a protidronovou ochranu. Raději tisíce dronů, než pár F-35, které zkrátka nejsou na obranu ČR, ale na vedení útočných akcí.

F-35 má extrémní náklady na provoz, navíc je velmi pomalá. Předpokládám navíc, že rychlosti nad 1Mach povedou k degradaci antiradarového nátěru. Ale protože si Američané prosadili doživotní mlčenlivost se vším spojeným s F-35, tak vše bude určitě růžové a zalité světlem.

Ve stručnosti lze říci, že to armádu zruinuje. Aby ta letadla byla k něčemu, je třeba nakoupit kvanta inteligentní munice a vybudovat digitální armádu. Ve stejném čase budou všichni hledat, jak tyto technologie zarušit. Nejtragičtější je, že jak stávající vláda, tak vedení Armády, a obrovským zklamáním je náčelník Gen. Štábu Řehka nechápe, že konflikty vyhrává strana, která má sice dostatečně silnou armádu, ale má hlavně ekonomické zázemí a schopnost masově a levně vyrábět. Proto jsou nákupy děl z Francie, kompletního letectva z USA, tanků z Německa, BVP ze Švédska ( byť tam část bude vyráběna v ČR), základů PVO a radarů z Izraele, kulometů z Belgie, atd.. zkrátka hospodářské zvěrstvo.

Nejde o to mít nejvybavenější armádu s nejnovějšími technologiemi s jedním, dvěma kusy. Jde o to mít dobře vybalancovanou, ekonomicky udržitelnou armádu, kterou je schopný podporovat rozvinutý domácí průmysl. Ale to vše dnešním podporovatelům této zlořádné vlády nedochází.

Ty stovky miliard budou chybět ve školství, zdravotnictví, v infrastruktuře. A ta letadla nepřinesou fakticky zlepšení bezpečnosti, protože jako jaderné nosiče budou v případě konfliktu předmětem prvního úderu a pokud se budou přesouvat do zahraničí, nemůže me mluvit o tom, že pomohou bezpečnosti ČR.

Zkrátka se potvrzuje, že čeho se dotkne ODS, TOP09, Lidovci, Stan a Piráti, tam sto let tráva neroste. 
Glosy 27.1.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 27 Leden 2024 09:50

Jestli jste si mysleli, že do konce volebního období Pětidemolice bude klid, tak přesně naopak.

Ústavní soud schválil účelové obcházení legislativní nouze, s tím spojenou retroaktivitu a obecně převzetí vládní argumentace. Zobecněním si nyní můžeme říci, že kdo bude mít většinu, bude si vládnou jak chce. Absolutně jak chce. Daší ukázkou je korespondenční volba, která prošla prvním čtením. Za ní je ve skrytu i úprava nabývání občanství, kde Pětidemolice očekává, že díky absolutnímu pokrytí médii hlavního proudu, tak budou dostávat zahraniční liberální hlasy. Navíc chtějí dát občanství na základě toho, že se někdo prohlásí za potomka čechů že ve 4. generaci... Ale z fyziky víme, že každá akce má svou reakci. Takže až přijde na schvalování platů soudců, tak uvidíme, jak moc je spravedlnost slepá a nebo cinknutá.

Připomínám, že podobně ohledně občanství a uvažovali ve Francii, Německu, v USA a dalších státech. Ta logika je jednoduchá - umožnit volit lidem, kteří budou s velkou pravděpodobností volit ty, co změnu udělali. A jak to dopadá?

Ve Francii je již významná populace Muslimů, je plná ghet a násilí, to stejné např. Německo. V USA eskalují problémy, kdy Texas jde proti federální vládě a odmítá odstranit bariéry na Texaské hranici. Reálně hrozí, že se Národní Garda Texasu střetne s federálními orgány. Takhle začínají občanské války. Kdo by řekl např. před rokem 1985, že se rozpadne SSSR. Takže ani USA v dnešní podobě to nemají jisté. Potažmo EU je to stejné. Podle Layenové už jsou největším problémem dezinformace. A to dokonce větším, než klima a Green deal, který likviduje evropské hospodářství.

Když jsme u toho, EU jde opravdu do háječku. USA nyní chtějí omezit stavbu LNG terminálů, i jako odvetu Bidena vůči Texasu. Což samozřejmě ovlivní kapacity pro transport LNG do Evropy a cenu. Ukrajinci se těší, až budou moci vypnout trubky vedoucí přes Ukrajinu a jejich ekonomicky rozložená země chce nyní začít stavět 4 jaderné reaktory. Ve stejném týdnu republikánský senátor chce zastavit prodej amerických muniček české firmě.

Opravdu platí, že "je nebezpečné, být nepřítelem USA, ale být přítelem je smrtící".

Ale to u ČR momentálně nikdo samozřejmě neřekne. Protože Pepa na hradě s přítelem po boku Kolářem a nyní posiluje o vedoucí členy Aspen institutu. V době, kdy Ministerstvo obrany začíná utajeně nakupovat zbraně za stovky miliard hlavně od firem mimo ČR. F-35 armádu finančně položí. Ale nákup desítek kolových Bushmasterů, to je úplný úlet. To samé skladba vrtulníků Huey.

Po odchodu Organizované Drancování Státu a přidružených vyžírků a PePi bude tento stát zlikvidován podobně jako po Bílé Hoře.

A ještě poznámku, která minula oficiální noviny. U Mezinárodního soudního dvoru / International Court of Justice (ICJ, není to to stejné, jako soud ICC, což je zase trestní soud) s tím, že se Izrael chová genocidně a musí zastavit hromadné zabíjení civilistů. Do médií se to tu moc nedostane, protože by to zase znamenalo porovnávat prohlášení Pětidemolice ve vztahu Ukrajina/Rusko a Izrael a jeho chování v pásmu Gazy.


Aktualizováno Sobota, 27 Leden 2024 11:08
 
Glosy 19.1.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 19 Leden 2024 18:45

Korespondenční volby

Bohužel svoboda a demokracie je vždy kousek od toho, aby ji někdo zkusil zničit. Stávající pětislepenec pod vedením ODS to chce zkusit korespondenčními volbami.

Cílem ale není posílení zastupitelské demokracie, ale naopak oslabení a snížení kontroly. Nejenom dle Ústavy, ale i dle logiky je třeba dělat volby tak, aby byly osobní a tajné. To znamená zvednout se z gauče, dojít do volební místnosti, vzít si paklík volebních lístků a za plentou provést svou volbu. V komisi sedí zástupci všemožných stran a většinou je do jednoho dne spočítáno. Chybovost nula nula nic, důvěryhodnost stoprocentní. Když je někdo v zahraničí, může volit na zastupitelském úřadě. Když někdo poletuje po republice, zařídí si voličský průkaz. Čisté, jednoduché, demokratické a hájící svobodnou volbu občana.

Ale ne z pohledu tragédů ve vládě. Je jim jasné, že jsou to taková netáhla, že se jim na moře let vzdálí teplo parlamentních lavic, ministerstev a dalších, na stát připojených, teplých a dobře placených míst. Takže si myslí, že když mají pokrytá média, tak bude snadné přesvědčit lidi v zahraničí, kterým je většinou ČR zcela u zádele, protože jinak mohli volit už nyní, že jediné strany pravdy a lásky jsou ve vládě a zbytek je samý dezolát a ruský šváb.

Takže z jejich pohledu je  ideální umožnit volit lidem v zahraničí a to tak, aby to nevyžadovalo žádné úsilí, odpovědnost a kontrolu. Když to půjde cestou upravit, aby to správně vyšlo, tím lépe. Takže se bavíme o tom, že tak jako v západní Evropě určité politické strany preferovaly imigraci s tím, že imigranti budou volit je, tak tato vláda doufá v podobný model, že lidé, kteří odešli z ČR, budou volit tuto vládu, přesněji strany, které jsou nyní u koryta.

Když odhlédneme od toho, že lidé v zahraničí mohou volit již nyní, tak nejvíce otevřená otázka je, proč by měl volit někdo, kdo tu dlouhodobě nežije a neplatí daně. Volby jsou výsada uplatnit své právo a zároveň mají jejich výsledky na lidi přímý dopad. A pokud by se mělo něco změnit, tak spíše odpovědnost stran, aby plnily program a nevylhávaly se z toho, že sliby jsou mimo realitu a nebo, že snad lidi nejsou tak hloupí, aby jim věřili, když něco slibovali. To stejné programové prohlášení vlády. Co tato vláda slibuje a co reálně dělá?

Jinak zkušenosti s korespondenční volbou v zahraničí jsou tragické. Zrušené prezidentské volby v Rakousku z důvodu nesrovnalostí korespondenčních hlasů a hlavně volby Biden vs. Trump. Připomeňme, že volebními podvody v USA se soudy nezabývaly z procedurálních důvodů.

Máme tu snad opravdu nezávislý Ústavní soud? Po tom, co jej Rychetský zpolitizoval a regulerně ovlivnil na poslední chvíli volby?


Ještě mě zaujalo jedno. Jak vše upadá pod silou peněz. Víte co je "ombudsosoba"? Zřejmě inkluzivní jazyk, se kterým přišla Univerzita Karlova. Takže buď někdo przní češtinu z tuposti, a nebo byla zase nějaká podmínka použít takové výrazivo kvůli dotacím a pak przní jazyk z hamižnosti pod silou peněz. K zblití.


Aktualizováno Pátek, 19 Leden 2024 18:57
 
Ke střelbě na FF PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 16 Leden 2024 17:48

Ministr Rakušan už zřejmě neví, kudy kam. Zatím přežil Dozimetr, šifrovaný telefon a své kumpány a teď se snaží přežít střelbu na Filosofické fakultě UK v Praze.

A nejlepší obranou je útok, takže natočil promovideo, jak by chtěl tu bídu hodit na zbytek toho spolku nemehel a ubožáků, který si říká Vláda ČR.

Ke střelbě na filosofické fakultě.

Máme teď spoustu odborníků na zbraně, kteří ví, co komu stačí, kdo co potřebuje a podobně. Kuba z ODS by zakázal dlouhé zbraně, i Piráti by rádi omezili počet držených zbraní a jejich typ. Zkrátka v každém politikovi pětikoalice je nyní odborník a zakazovač.

Pojďme si zjednodušeně připomenout, jak to se zbraněmi funguje, zejména s těmi zlými, co vypadají hrozivě jako vojenské pušky a hrůza největší, dá se na ně namontovat optika, jako by to měl být nějaký game changer při střelbě do davu na pár metrů. Zbraň typu AR navyšuje index "jsem zděšena" na maximum. Kdyby měl něco na platformě AK, byla by tím asi potvrzena ruská stopa, kterou zkusili hned po střelbě. Zřejmě by Černochová již vyhlašovala válku.

Takže samonabíjecí zbraně, dlouhé (pušky) i krátké (pistole) jsou na povolení Policie. Požádáte o nákupní povolení a je vám vydáno. Nebudeme si nyní komplikovat život nadlimiltními zásobníky, což je technikálie vymyšlená v EU.  Při nákupu v obchodě je nákup zanesen hned do Centrálního registru zbraní (CRZ). Pokud zbraň kupujete od soukromé osoby, do 10 dní musíte zbraň přihlásit na Policii a prodávající musí tamtéž odevzdat průkaz zbraně. Vše je v registru, včetně nákupu nábojů v obchodě.

Jenže problémem nejsou ty hrozivé, zlé, černé dlouhé zbraně, na kterých je optika. V tisku se píše, že všechny zastřelil pistolí…

Kde je problém? Jak mohl dostat razítko od doktora pár měsíců před vraždami? Proč tisk píše, že se před tím léčil s psychickými problémy? Přesto razítko dostal.To je kardinální otázka, kde selhali lidé v procesu posuzování zdravotní způsobilosti. To není věc Policie.

A pokud se přeneseme k dalšímu bodu a to je fakt, že nakoupil hodně zbraní na milionový úvěr během krátké doby. Samotný počet zbraní nic neznamená, protože člověk má dvě ruce, takže ani vlastnictví milionu zbraní neznamená, že je lze použít. A tu máme roli BIS a generalisima Koudelku, který asi nebude dobrý oddíl, když jim uteče mládí pachatele, úvěr a nákupy zbraní. Ale chápu, že nahánět ty ruské troly je zábavnější, stejně tak říkat, co dávat do učebnic dějepisu.

Z výše uvedeného je zřejmé, že dokud nebude odpovězeno na tyto otázky, nemá cenu na zákonu o zbraních a střelivu nic měnit. I stávající proces má mechanismy, které měly tragédii zabránit. Otázka zní - kdo kde selhal a proč.

Zbytek politické tvořivosti je nyní třeba hledat v tom, že ekonomika upadá, vláda je zcela neschopná a teď chtějí využít krizi, aby se zviditelnili u méně intelektuálně vybaveného obyvatelstva, které si neklade moc otázek. Za chvíli se začnou strany pětikoalice požírat mezi sebou.

Samotný zásah Policie také vyvolává hodně otázek. Do nynějška je nejasné, co střelbě předcházelo, co Policie věděla a zda reagovala správně a včas. Proč nebyli zranění hned transportování do blízkých nemocnic, proč nebyla na místě URNA, atd… Dokonce stále nepřišlo stoprocentní potvrzení, že je střelec shodný s vraždou v Klánovicích. Motiv stále neznámý. Všimli si něčeho příbuzní, spolužáci? Nic.

Celé to zkrátka smrdí na sto honů a Rakušan je hlava této situace. Dosadil si Policejního prezidenta, dosadili si loajální lidi na patřičná místa. Řešili cenzuru a jak omezit práva lidí místo toho, aby řešili kvalitu a výcvik Policie. Odpovědnost je zkrátka na něm a teď potřebuje vypustit co největší mlhu.

Ještě upozorním na jeden pohled. Je zrušena základní vojenská služba. Armáda nemá schopnost zmobilizovat - nemá ani prostory, ani vybavení.  Zkrátka mobilizace reálně není možná. Držení zbraní zákonů dbalými občany je cesta, jak mít mezi obyvatelstvem alespoň nějak zbraní znalou populaci. Dejte si to do kontrastu s neustálým omíláním nesmyslů, jak nás obsadí Rusko. Kromě nákupu zbraní v zahraničí (s min. nebo žádnou účastí českého průmyslu) tato vláda neděla s obranyschopností tohoto státu nic. Nákup F35 armádu dlouhodobě nákladově položí. Naše armáda nepotřebuje čistě útočné letouny, jejichž rychlost není ani dvojnásobkem rychlosti dopravních letadel. F35 má udávanou max. rychlost kolem 1,6Mach, standardní stíhačky mají přes 2Mach. Nákup děl je další nesmysl, když jsou v prostoru Česko-Slovenska firmy nabízející domácí konstrukce, které tak vychvalují na Ukrajině. Protivzdušná obrana ČR neexistuje. Drony? Nejsou. Leopardy se na Ukrajině dvakrát neosvědčily. A dalo by se pokračovat.

Ale nezapomeňme, že kdo se moc ptá, je dezolát a ruský trol. Správný občan věří... této vládě a nejoblíbenejšímu premierovi, který nelže a ministrovi vnitra, který je čistý jako lilie.


Aktualizováno Úterý, 16 Leden 2024 18:01
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 47