Home Politika Blog
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Politika
Glosy 19.7.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 19 Červenec 2024 04:35

U proběhlého neúspěšného atentátu na Donalda Trumpa je zajímavých pár věcí.

Jednak je to hodně podobný scénář jako v případě Fica. Média Trumpa líčí jako ohrožení demokracie a USA. Což je v porovnání vůči senilnímu Bidenovi více než úsměvné. Takže se pak najde střelec, který zřejmě chce splnit svou občanskou povinnost a po vymytí mozku médii chce demokracii zachránit.

Takže v USA zcela náhodou nechají přímo proti pódiu nehlídanou střechu na vzdálenosti 150m od cíle, což je pro běžného střelce s oporou a optikou stoprocentní  jistota zásahu, navíc u snadno zvládnutelné ráže .223. Lidé na střelce upozorňují, ale nic se neděje. Ostřelovači jej mají na mušce, ale nestřílí. Policista chce vylézt na střechu, ale musí ustoupit poté, co na něj střelec začne mířit. V USA, kde jsou desítky lidí ročně zastřeleni Policií za mnohem menší prohřešek, budou s vážnou tváří tvrdit, že nemohli zasáhnout, dokud nevystřelí na kandidáta na prezidenta... Trump měl neskutečné štěstí. Ostřelovači střelce zneškodnili údajně 3s po zahájení střelby, tedy až poté, co měl být Trump mrtvý.

Střelec zřejmě předpokládal, že Trump může mít pod oblečením vestu a navíc stál za pultíkem.

Člověk by musel mít několikánosobnou lobotomii, aby věřil, že je to náhoda.

Další podobností je chování liberálů a médií. První fází bylo, že střílel podporovatel Fica, v USA podporovatel Trumpa. Pak se ukázalo, že je to přesně naopak. Další fází bylo prohlášení, že si za to vlastně cíl mohl sám, protože rozděluje společnost. To ovšem média ostrakizací neliberálů vůbec nedělají.  Dále bylo vypuštěno více variant, včetně té, že je to nahrané. Zkrátka vyvolat co největší mlhu a nedůvěru mezi lidmi, aby nakonec, když to nevyšlo, nevěřili vůbec ničemu.

Absolutním prototypem tohoto liberálního přístupu pro lobotomiky  je Markéta Pekarová Adamová, která prohlásila, že si za to Trump může sám ( "Kdo seje vítr, sklídí bouři"). Otázkou je, zda toto není poslední kopání liberální kobyly. Může s sebou kopat ještě dlouho, ale tyhle akce zkrátka ukazují, že množství lidí, které je ochotné věřit těmto náhodám bude limitované a bude stále těžší lidi přesvědčovat, že je lepší korporátní  stát vedený senilním dědkem Bidenem, než cokoli jiného.


Další zajímavou zprávnou je zvolení Leyenové opětovnou předsedkyní evropské komise. Jako zvolená císařovna si teď vybere komisaře, aby jí vyhovovali. Nejvíce jsem se zasmál vyznání europoslanců ODS, kteří ji volili se sebezapřením:) Takový Vondra se dokonce snaží vyvolat dojem, že ji možná nevolil... Ale tomu samozřejmě nikdo nevěří. Takový volič ODS musí mít v hlavně pořádně prázdno, že zvládne akceptovat tolik alternativních pravd. Samozřejmě Leyenová jako správný totalitní kandidát neměla protikandidáta. To takový Kim taky ne:) To je teď móda, že se pouze potvrzuje nejlepší z nejlepších.

Takže tu máme paní, která nespolupracuje s orgány vyšetřujícími její megatunel v desítkách miliard EUR na vakcíny Pfizeru, které se mimochodem pořád nakupují za miliardy a obratem spalují i v ČR. Leyenová je představitelem kliky, které vyhovuje Green deal, islamizace Evropy, omezování svobody slova a posilování regulací. A je zkrátka vidět, že EU se řítí k rozpadu,  protože tohle papalášství je již do očí bijící a překonává konec komunistické éry.


Poslední zmínku bych věnoval místní situaci, kdy se Fialenko rozhodl stáhnout projednávání českého green dealu, který má vše brutálně zdražit. Samozřejmě pro blbce byl za odpovědného prohlášen Babiš, který ale schválil obecné proklamace. Fialenko a spol už vymysleli konkrétní položky a navíc to pokryli ještě během předsednictví EU.

Ohledně jaderné energie budou dále pokračovat jednání s Jižní Koreu. Takže stát, který stavěl jaderné elektrárny více méně svépomocí v době, kdy v Korei pěstovali s bídou rýži, si nyní nechá postavit jadernou elektrárnu Korejci. Jak moc se svět po pádu komunismu změnil.


Aktualizováno Pátek, 19 Červenec 2024 05:12
 
Glosy 5.7.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 05 Červenec 2024 16:17

Zdá se, že nastal čas na výměnu Bidena. Že je to loutka a nemocná figurka je jasné již dlouho, ale loutkovodičům to takto vyhovovalo. Ale asi se jeho zdravotní stav rychle zhošuje, že ho vytáhli na diskuzi s Trumpem dlouho před volbami. Evidentní pokus o řízení škod.

Co je ale zajímavé, pro toho, kdo chce vidět, jaká je odpověď na povzdechy, že USA dotlačí do prezidentského souboje dva seniory, přičemž vyhraje ten vmentálně a zdravotně horší kondiic. Demokracie v USA je postavena na dvou stranách a na množství peněz a sponzorů každého kandidáta. V podstatě je nemožné tam dostat někoho, kdo není jedna ruka s klany a mocenskými strukturami.

Ostatně vládu klanů si můžeme ukázat na příkladech - Bush starší a mladší, klan Kennedy, Clinton a následně kandidovala jeho manželka, Obama - nyní to vypadá, že budou tlačit jeho manželku. Jedná se o mocenské struktury, které si hlídají, aby se na správné pozice dostali jenom ti, co spolu mluví. Biden se ve vysokých politických strukturách pohybuje od války ve Vietnamu a jeho syn byl velmi aktivní v privatizaci na Ukrajině. Tyto postupy, kdy se postupuje ne na základě dovedností, ale na základě příbuzenských a vlivových vazeb, se nazývá nepotismus.

Zvolení Trumpa byla černá labuť a šok. Trump ale reálně nedokázal Deep state překonat.

Lze tedy mluvit v USA o plnohodnotné demokracii? A jaké jsou možnosti tyto vlivové struktury rozbít a vrátit reálnou moc do instrumentu voleb.


Orbán vyrazil do Moskvy promluvit s Putinem. Bývaly doby, kdy byla politika primárně o mluvení s těmi, se kterými mluvit nechceme, ale dnes všichni jakoukoli mírovou snahu odsuzují. Zajímavý posun, který ale historie každému chciválkovi sečte.


Pobavil mě hlavní pirát. Bartoš a jeho ministerstvo protlačí nepřipravneou změnu stavebního zákona, kde za schválení domácí čističky a studny je poplatek 10.000,- Kč. Ale za takovou prasárnu samozřejmě může opozice, ne jeho ministerstvo. Holt tohle je teflonová vláda.


Namísto v kategorii obecných staveb by měly být studny a čističky v kategorii staveb jednoduchých. „Je to věc, která procházela sněmovnou a nikdo si toho asi v danou chvíli nevšiml, protože hlasy pro stavební zákon dala i opozice – SPD a ANO. My zjednáváme nápravu.

https://echo24.cz/a/HyLxk/zpravy-domov-bartos-couva-napalene-poplatky-10-tisic-studna-nesmysl 
Glosy 26.6.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 26 Červen 2024 18:24

Drobné signály, jak by Lichtenštejnové s podporou KDU chtěi zpět získat majetky, o které přišli díky Benešovým dekretům a které nabyli jako konfiskáty po české šlechtě po Bílé Hoře. Takže se můžeme těšit na více "reklamních" článků. Je to další ukázka Owertonova okna. Ubozí Čecháčci si neumí vládnou a spravovat majetek, ale šlechtici by to dokázali, že...

Vláda Fialového hnusu pokračuje. Fiala se teď navezl do Slováků. Jsa zklamán vítězstvím Fica a Pellegriniho, otravuje vzájemné vztahy. jenže Fiala nepochopil nikdy to, že politika je především jednání s těmi, kteří s námi nesouhlasí.

Jeho nový koník na poli správných a povolených názorů, který pomůže ustanovit vedoucí úlohu Pětikoalice, bohužel plk. Foltýn, perlí. Hází to narativy, kolaboranty zleva zprava. Zkrátka ynteligent.

„Žádnou cenzuru dělat nebudu. Pakliže někdo tvrdí, že ano, tak tímto říkám, že prosazuje ruský narativ, jedná proti zájmům vlastního státu a je kolaborantem současného kremelského režimu proti zájmům České republiky,“ prohlásil ve Sněmovně Foltýn.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/definice-dezinformace-foltyn-rusky-narativ-je-nicemu-neverte-snemovna-strategicka-komunikace.A240624_095013_domaci_kop


Nicméně pořád nevím, jak vyhodnotit Fialenkovy sliby - nezvýšíme daně, snížíme počet úředníků, víme jak na inflaci, budeme proti zákazu spalovacích motorů... Nebo Vítkovo: v migračním paktu je výjimka...  Může se tomu ještě říkat účelová lež a dezinformace? Nebo je to již zakázané a je to proruský narativ a zpochybňování? Zkratka musíme věřit v tuto vládu a plk. Foltýna, jinak se propadneme do Ruska a ruské tajné služby nám zapálí všechny autobusy.

Že tato vláda chce rozložit stát a demokratické principy již ukázala i schválením korespondenční volby. Počítám, že toto projde i přes Senát a nebude to vadit ani tvárnému Ústavnímu soudu. Zkrátka ideálně ať se potvrdí vedoucí úloha Strany. Perličkou je, že a do dění ve státě mají mluvit ti, co tu neplatí daně, nežijí tu a neznají reálie.  Ještě by mohli schválit veřejné volby a kdo nebude volit, jak má, projde uličkou hanby a bude vyhozen z práce, atd... zkrátka staré osvědčené postupy.

Taková parta STANu, např. Ministr Bek dokáže dojit stát, být senátorem a vůbec tam nechodit, být ministrem, užívat si luxusní byt a ještě platit nadstandard za kanceláře. Hodně se mi llíbí ta statistika jeho senátního výkonu, ze 679 hlasování chyběl 520krát. A to se STANu vyplatí.

A protože výchovu obyvatelstva je třeba upevnit, schválili i navýšení televizních a rozhlasových poplatků. 8 miliard je České televizi málo. Redaktoři potřebuí více a více, ono obhajovat tuto vládu stojí více a více úsilí. A taky ten životní styl něco stojí.

Že se blíží volby poznáme snadno. KDU a Jurečka přichází s návrhem zvýšit mzdy státním zaměstnancům a to o 10%. Ale o snížení jejich počtu ani slovo. Máte pochybnosti? To bude asi proruský narativ.

Více a více informací také vyvolává více otázek o zásahu na Filozofické fakultě. Vedení Policie ani Ministerstva Vnitra ale neodstoupí. Věřte státním institucím a Vítkovi. Nejde jinak, když člověk vidí jeho upřímná očka.


Zlrátka a dobře, tato vláda překonává všechy limity a člověku je více a více ke zvracení.

Aktualizováno Čtvrtek, 27 Červen 2024 16:34
 
Glosy 21.6.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 21 Červen 2024 15:11

Nedeokratické strany vládní pětkoalice zkouší betonovat své pozice. Dnes Sněmovnou protlačili korespondeční hlasování v zahraničí. Vzhledem k tomu, že při tomto hlasování není zajištěna tajnost, ani neproběhlo ověření, že hlasuje opravdu ten kdo má, můžeme to směle označit za nedemokratický krok. Holt touha po kotytu je silnější než nějaké demokratické principy. To je hnus velebnosti.

Vládní domina na Ministerstvu obrany teď vysvětlovala v parlamentním výboru Náčelníku Gen. štábu, že má pravomoc nad každým vojínem. Chce se mi zvolat "hoďte na ni deku a do blázince s ní".

Řehku přede všemi upozornila, že její kompetence vůči armádě nejsou omezené. A že záleží jen na ní, zda je deleguje na náčelníka, či nikoliv. "V tomto ohledu má moji důvěru a nechť on činí personální věci. Ale já mám personální působnost a pravomoc i vůči vojínovi, pane náčelníku generálního štábu," oslovila Řehku přímo.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cernochova-rehka/r~cd29f0222e1d11efbb77ac1f6b220ee8/

Domina si také chce pořídit za více než 50 miliard cca 70 tanků, takže když pak vezmeme různou skladbu dodávaných verzí, jeden MBT vyjde řekněme na miliardu. Přijde vám to normální? Mě tedy ne.

Nicméně personální politika ODS je plně v souladu i s takovým člověkem, jako je Novotný z Řeporyj. Bez něj se Fialenko neobejde, toho vylučovat nebudou. Opravdu netuším, kdo z lobotomiků, kteří nejsou napojeni na penězovody, tuhle bandu volí z přesvědčení.

To kolem Víťi Rakušana přibývá mrtvol v kauze Dozimetr. První mrtvolu z okolí má i Fiala z jeho kampeličky. Víťovi se ale nějak pod rukama rozkládá příběh o skvělém výkonu v kauze střelby na Filozofické fakultě. Vládní média se také jako čert kříži vyhýbají migračnímu paktu. Jenom ať to Víťovi neublíží.

Také jsem se hodně pobavil na Idnesu, kde se různě vyvíjely nadpisy článku o bláznivém Schmarzovi. První verze vyznívaly tak, že se Šlachta pohádal s tímto bláznem. Nakonec to opravili, protože stačí vidět kousek a je zřejmé, že Schmarzovi hráblo a ječel jenom on. Pamatujte si to, protože perexy jsou v základu již prvním krokem manipulace, zejména, pokud nevíte detail. Člověk koukne, vidí nadpis, a ve skutečnosti je to přesně naopak. Jenže to překryje pěna dní. Kde jsou kvalitní novináři? To musí všichni lézt této vládě hrůzy do zádele a dělat vše proto, aby každý, kdo s ní nesouhlasí, byl předmětem jejich útoků? Nedomysleli ale to, že čím dál tím méně lidí to sleduje. Já Českou televizi neviděl léta. To samé Primu, Novu a další. Vládní internetová média také nečtu. Chceš li znát realitu, koukej kolem sebe a pak porovnej s tím, co píší.


Ještě bych chtěl upozornit na docela podstatný článek na Novinky. Polský ministr zahraničí říká "Ruský prezident dlouhé roky vyhrožoval, ale západní Evropa jeho slova ignorovala." Takže si připomeňme, že je tím myšlena snaha Ruska řešit situaci na Ukrajině před konfliktem jednáním s USA a Evropskými zeměmi. Nazývá to vyhrožováním, ale podstatné je, že dále říká, Rusko všichni ignorovali. A o tom to je. Konfliktu šlo předejít, ale nebyl zájem, šlo jenom o ignoraci Ruska. Zapadá to i do prohlášení Hollanda a Merkelové, že např. Minské dohody byly jenom pro získání času na vyzbrojení Ukrajiny, ale nikdo je dodržovat nechtěl. Přesně takto se zahraniční politika dělat nemá. Je mi ze zahraniční politiky USA a Evropy nevolno. Vidíte, že ji vedou diletanti a opravdu jsou schopni to do světové války dotlačit. Proto také příznivci pětidemolice každého označují za "chcimíra", jako pokus o co největší urážku. Pamatujte si to!
Aktualizováno Čtvrtek, 27 Červen 2024 16:30
 
Glosy 28.5.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 28 Květen 2024 19:26

V minulých dnech proběhl útok na ruský zaobzorový výstražný radar Voroněž, který je součástí ochrany Ruska proti raketám, typicky mezikontinentálním jaderným raketám.

Kdo útok provedl? Hlásí se k němu Ukrajina, ale má Ukrajina nějaké benefity z toho, že zaútočí na zařízení, které je z pohledu právě vedené války pro ně naprosto nerelevantní? Proč tedy Ukrajina plýtvá prostředky na cíle, které pro válku nemají naprosto žádný praktický význam?

Ně několikero možností:

  1. omyl  - je prakticky vyloučen, cíl je velmi specifický a v hlubokém týlu
  2. Ukrajina chce vyprovokovat Ruskou odpověď, ideálně jadernou, která by pomohla změnit politickou podporu Ukrajiny
  3. západní státy skrze Ukrajinu zaútočily na radar s tím, že buď Rusko přistoupí k nějaké odpovědi, nebo to bude další překročená linie, která umožní dodat další pokročilé zbraně, nyní to budou F-16 a další rakety dalekého dosahu
  4. západní státy chtějí zlikvidovat radar, který by mohl pokrýva oblast Iránu a Izraele a potenciálně chtějí buď zaútočit na Rusko, nebo jej donutit k defenzivě
  5. kombinace možností 2-5
Jde o to, že součástí ruské jaderné doktríny je jaderná odpověď na útoky na jejich jaderná a obranná zařízení.

Nechápu, kolik dementních lidí v Čechách hýká nadšením, že se povedlo zasáhnout radar, který je určen jen a pouze jako signální prvek v případě jaderného útoku na Rusko. Protože tyto útoky zkrátka vedou k tomu, že se jaderný úder může rychle odehrát a civilní ochrana pro jadernou katastrofu je v Čechách nula nula nic. Případně se může rozpoutat další velká válka. Pak tedy ať všichni chciválkové fofrem mažou do první linie.

Ostatně i útoky na Krym jsou z pohledu války zajímavé. Potápění minolovek, útoky na letiště a další cíle jsou sice vděčné z pohledu PR, ale jak pomohou Ukrajině zastavit ruský postup, to opravdu nevím.

Co bude zajímavé, jakou odpověď Rusko zvolí v reakci na útok na radar. Je totiž zřejmé, že je to ta linie, kterou nyní západ testuje. 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 87