Home Politika Blog Glosy 5.7.2024
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Glosy 5.7.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 05 Červenec 2024 16:17

Zdá se, že nastal čas na výměnu Bidena. Že je to loutka a nemocná figurka je jasné již dlouho, ale loutkovodičům to takto vyhovovalo. Ale asi se jeho zdravotní stav rychle zhošuje, že ho vytáhli na diskuzi s Trumpem dlouho před volbami. Evidentní pokus o řízení škod.

Co je ale zajímavé, pro toho, kdo chce vidět, jaká je odpověď na povzdechy, že USA dotlačí do prezidentského souboje dva seniory, přičemž vyhraje ten vmentálně a zdravotně horší kondiic. Demokracie v USA je postavena na dvou stranách a na množství peněz a sponzorů každého kandidáta. V podstatě je nemožné tam dostat někoho, kdo není jedna ruka s klany a mocenskými strukturami.

Ostatně vládu klanů si můžeme ukázat na příkladech - Bush starší a mladší, klan Kennedy, Clinton a následně kandidovala jeho manželka, Obama - nyní to vypadá, že budou tlačit jeho manželku. Jedná se o mocenské struktury, které si hlídají, aby se na správné pozice dostali jenom ti, co spolu mluví. Biden se ve vysokých politických strukturách pohybuje od války ve Vietnamu a jeho syn byl velmi aktivní v privatizaci na Ukrajině. Tyto postupy, kdy se postupuje ne na základě dovedností, ale na základě příbuzenských a vlivových vazeb, se nazývá nepotismus.

Zvolení Trumpa byla černá labuť a šok. Trump ale reálně nedokázal Deep state překonat.

Lze tedy mluvit v USA o plnohodnotné demokracii? A jaké jsou možnosti tyto vlivové struktury rozbít a vrátit reálnou moc do instrumentu voleb.


Orbán vyrazil do Moskvy promluvit s Putinem. Bývaly doby, kdy byla politika primárně o mluvení s těmi, se kterými mluvit nechceme, ale dnes všichni jakoukoli mírovou snahu odsuzují. Zajímavý posun, který ale historie každému chciválkovi sečte.


Pobavil mě hlavní pirát. Bartoš a jeho ministerstvo protlačí nepřipravneou změnu stavebního zákona, kde za schválení domácí čističky a studny je poplatek 10.000,- Kč. Ale za takovou prasárnu samozřejmě může opozice, ne jeho ministerstvo. Holt tohle je teflonová vláda.


Namísto v kategorii obecných staveb by měly být studny a čističky v kategorii staveb jednoduchých. „Je to věc, která procházela sněmovnou a nikdo si toho asi v danou chvíli nevšiml, protože hlasy pro stavební zákon dala i opozice – SPD a ANO. My zjednáváme nápravu.

https://echo24.cz/a/HyLxk/zpravy-domov-bartos-couva-napalene-poplatky-10-tisic-studna-nesmysl 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit