Home Politika Blog Glosy 21.6.2024
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Glosy 21.6.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 21 Červen 2024 15:11

Nedeokratické strany vládní pětkoalice zkouší betonovat své pozice. Dnes Sněmovnou protlačili korespondeční hlasování v zahraničí. Vzhledem k tomu, že při tomto hlasování není zajištěna tajnost, ani neproběhlo ověření, že hlasuje opravdu ten kdo má, můžeme to směle označit za nedemokratický krok. Holt touha po kotytu je silnější než nějaké demokratické principy. To je hnus velebnosti.

Vládní domina na Ministerstvu obrany teď vysvětlovala v parlamentním výboru Náčelníku Gen. štábu, že má pravomoc nad každým vojínem. Chce se mi zvolat "hoďte na ni deku a do blázince s ní".

Řehku přede všemi upozornila, že její kompetence vůči armádě nejsou omezené. A že záleží jen na ní, zda je deleguje na náčelníka, či nikoliv. "V tomto ohledu má moji důvěru a nechť on činí personální věci. Ale já mám personální působnost a pravomoc i vůči vojínovi, pane náčelníku generálního štábu," oslovila Řehku přímo.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cernochova-rehka/r~cd29f0222e1d11efbb77ac1f6b220ee8/

Domina si také chce pořídit za více než 50 miliard cca 70 tanků, takže když pak vezmeme různou skladbu dodávaných verzí, jeden MBT vyjde řekněme na miliardu. Přijde vám to normální? Mě tedy ne.

Nicméně personální politika ODS je plně v souladu i s takovým člověkem, jako je Novotný z Řeporyj. Bez něj se Fialenko neobejde, toho vylučovat nebudou. Opravdu netuším, kdo z lobotomiků, kteří nejsou napojeni na penězovody, tuhle bandu volí z přesvědčení.

To kolem Víťi Rakušana přibývá mrtvol v kauze Dozimetr. První mrtvolu z okolí má i Fiala z jeho kampeličky. Víťovi se ale nějak pod rukama rozkládá příběh o skvělém výkonu v kauze střelby na Filozofické fakultě. Vládní média se také jako čert kříži vyhýbají migračnímu paktu. Jenom ať to Víťovi neublíží.

Také jsem se hodně pobavil na Idnesu, kde se různě vyvíjely nadpisy článku o bláznivém Schmarzovi. První verze vyznívaly tak, že se Šlachta pohádal s tímto bláznem. Nakonec to opravili, protože stačí vidět kousek a je zřejmé, že Schmarzovi hráblo a ječel jenom on. Pamatujte si to, protože perexy jsou v základu již prvním krokem manipulace, zejména, pokud nevíte detail. Člověk koukne, vidí nadpis, a ve skutečnosti je to přesně naopak. Jenže to překryje pěna dní. Kde jsou kvalitní novináři? To musí všichni lézt této vládě hrůzy do zádele a dělat vše proto, aby každý, kdo s ní nesouhlasí, byl předmětem jejich útoků? Nedomysleli ale to, že čím dál tím méně lidí to sleduje. Já Českou televizi neviděl léta. To samé Primu, Novu a další. Vládní internetová média také nečtu. Chceš li znát realitu, koukej kolem sebe a pak porovnej s tím, co píší.


Ještě bych chtěl upozornit na docela podstatný článek na Novinky. Polský ministr zahraničí říká "Ruský prezident dlouhé roky vyhrožoval, ale západní Evropa jeho slova ignorovala." Takže si připomeňme, že je tím myšlena snaha Ruska řešit situaci na Ukrajině před konfliktem jednáním s USA a Evropskými zeměmi. Nazývá to vyhrožováním, ale podstatné je, že dále říká, Rusko všichni ignorovali. A o tom to je. Konfliktu šlo předejít, ale nebyl zájem, šlo jenom o ignoraci Ruska. Zapadá to i do prohlášení Hollanda a Merkelové, že např. Minské dohody byly jenom pro získání času na vyzbrojení Ukrajiny, ale nikdo je dodržovat nechtěl. Přesně takto se zahraniční politika dělat nemá. Je mi ze zahraniční politiky USA a Evropy nevolno. Vidíte, že ji vedou diletanti a opravdu jsou schopni to do světové války dotlačit. Proto také příznivci pětidemolice každého označují za "chcimíra", jako pokus o co největší urážku. Pamatujte si to!
Aktualizováno Čtvrtek, 27 Červen 2024 16:30
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit