Home Politika Blog Glosy 6.5.2024
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Glosy 6.5.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 06 Květen 2024 18:25

Blíží se nám výročí konce 2. Světové války. A tak se v propagandistických médiích jako je Seznam / Novinky začínají objevovat články, jak se vlastně v Praze nic nedělo, osvobodili nás Vlasovci a Sudeťáci byli vlastně kámoši. Přepisování historie jako z Orwella. Po Němcích tu zůstalo dle oficiálních čísel cca 350.000 mrtvých spoluobčanů. Do posledních hodin Němci v Praze popravovali povstalce. Jak málo stačilo během pár posledních let a dejme tomu ještě chvíli a dozvíme se, že 2. světovou válku vyvolali Rusové a Němci se bránili a bránili i Čechy před hordami z východu. Se současnou vládou a novináři je to docela dobře možné.

Sovětský svaz tenktát fakticky nesl hlavní tíhu bojů v Evropě. Můžeme si o tom myslet co chceme, ale je to fakt podpořený obrovskými ztrátami. Nicméně ani 2. Světová válka není černobílá co se týče pozic jednotlivých států. Např. Velká Británie nepočítala s obnovením Československa až do atentátu na Heindricha a i v samotných USA byly různé proudy, jak z války získat co nejvíce. Pozdější prezident Harry Truman například řekl, citujme:


Těsně poté, co Hitler napadl Sovětský svaz, se senátor Truman náhodně vyjádřil reportérovi New York Times:

 „Pokud vidíme, že Německo vítězí, měli bychom pomoci Rusku, a pokud Rusko vítězí, měli bychom pomoci Německu, a tak je nechat zabít co nejvíce lidí.“

V originále

Just after Hitler had invaded the Soviet Union, Senator Truman had casually commented to a New York Times reporter:

        “If we see that Germany is winning we ought to help Russia and if Russia is winning we ought to help Germany and that way let them kill as many as possible.”

    — Walter Isaacson & Evan Thomas: “The Wise Men. Six Friends and the World they made. Acheson, Bohlen, Harriman, Kennan, Lovett, McCloy”, Simon and Schuster: New York, 1986. p. 256.

https://skeptics.stackexchange.com/questions/52081/did-truman-say-this-about-helping-whichever-of-germany-and-russia-were-losing-du


Naše vlezdokonečníková vláda si neuvědomuje, že být slouha je ta nejhorší pozice. Ne nadarmo se říká, že být nepřítelem USA je nebezpečné, ale být přítelem USA je smrtící. Jde o to, že zcela racionálně USA vyhovuje slabá Evropa i Rusko a rozhodně nestojí o to, aby cokoli ohrozilo všemohoucí moc dolaru. Česká vláda by se měla starat o to, aby naše politika byla v zájmu České republiky a klidně vláda všech azimutů, protože to je jediná šance, jak dlouhodobě přežít.

PePa (agent Pávek, neboli Petr Pavel) převlékl opět kabát a nyní razí pod metodickým vedením přítele po boku Euro a nadvládu Evropské unie. Když zaplatí někdo jiný, klidně zase otočí.


Nicméně český průmysl se propadá do nicoty. Zřejmě dojde k zavření hutě Liberty. Podíl v budoucnu na jaderných elektrárnách bude nula nula nic a to jsme si Dukovany a Temelín defacto postavili sami. Děti se budou ale učit o LGBT historii místo pořádné matematiky a fyziky, případně historie v pořádném kontextu.Aktualizováno Pondělí, 06 Květen 2024 18:52
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit