Home Survival a vše okolo Nože Nůž BPS Adventurer Nighthawk SSHF knife
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Nůž BPS Adventurer Nighthawk SSHF knife PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 19 Duben 2024 14:55

Na Bushcraftshopu jsem si pořídil buřtkudlu BPS Adventurer Nighthawk SSHF knife.  Za 1350,- Kč dostanete nůž z nerezovky, fulltang konstrukce a kožené pouzdro s firesteelem. Nebudu kopírovat technické detaily, ty si můžete najít na stránkách. Akorát bych doplnil, že tlouštka ocele je 2,7mm.


Chtěl jsem si udělat radost a zvažoval jsem dalšího Utona (tentokrát z N690 v ceně 1900,- za nůž bez pouzdra) a nebo něco např. z produkce ukrajinské BPS v ceně 1000-1300,- s pouzdrem. Nakonec vyhrálo BSP nižší cenou a příslušenstvím. Navíc utonů mám doma asi 5.


Nůž jako takový je v podstatě kuchyňák do lesa. Čepel je pružná a tlustá tak akorát na krájení. Asi znáte, že když použijete macka s tlusté oceli na krájení jídla, není to ono. Může být sebeostřejší, přesto pohrne materiál pod sebou a krájení není pohodlné. Nerezovku jsem zvolil proto, že je to na údržbu nejjednodušší. U uhlíkovky sice člověk dosáhne časem patiny a snadno vyšší ostrosti, ale za cenu údržby. Nůž je ale již z výroby ostrý, že krájí papír.

Na čepeli je vidět, že je dělána z pásoviny a broušena kolmo na ostří. Leštěním by šlo dosáhnout lepšího povrchu. Ale zase, je třeba vzít v úvahu, že je dodáváno kožené pouzdro a firesteel.

Na rukověti vyčnívají šrouby cca 1mm nad povrch dřeva, ale to mě nijak neruší. Vyvrtaná díra pro šňůrku si zaslouží dobrousit, ale zase nic strašného.

Pouzdro je v pohodě, poutka dobře udělaná. Kůže je ale vyschlá a hned jsem ji napustil tukem.

Když to shrnu, zatím se mi to jeví jako bezproblémový nůž pod stan. Stromy bych s ním nekácel, ani se nepouštěl do nějakého páčení. Ještě uvidím, zda s ním zkusím rozrušit divočáka, protože na zvěřinu mám separátní nože kvůli hygieně. Ale nevidím důvod, proč by to nešlo.

Poměr cena/výkon je slušný.


SSHF

Aktualizováno Pátek, 19 Duben 2024 15:56
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit