Home
Zpráva
 • EU e-Privacy Directive

  This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

  View e-Privacy Directive Documents

Argonaut.CZ - Milovice, politika, cestování, střelectvi, plastikové modelářství a fotografie.
Glosy 30.3.2023 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 30 Březen 2023 17:01

Kumulovaná ztráta ČNB vzrostla na 487,1 miliardy korun. Tuto ztrátu plánuje centrální banka uhradit z budoucích zisků.

Centrální banka dlouhodobě upozorňuje na to, že vytváření zisku není její hlavní úlohou. Tou je péče o cenovou a finanční stabilitu. Podle analytiků neznamená ztráta problém pro fungování ČNB.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/cnb-ztrata-urokova-sazba-portfolio-ceny.A230330_174530_domaci_svm

Asi mi uniká, co dělá ČNB dobře. Inflace kolem 20%, ale stabilně... A pokud nás nemá trápit, že vláda jede ve schodcích 100 milard plus a ČNB k tomu přidá půl bilionu Kč, je to trošku zvlášní ekonomický svět. ČNB evidentně draho kupovala, levně prodávala. Ale mám pro vás dobrou zprávu, vše zaplatí daňový poplatník.


Uvidíme, jaký dopad bude mít rodící se lepší vztahy mezi Ruskem a Čínou, ke kterým se začne přidávat zbytek světa. Padající dolar způsobí velké pnutí a jeho náhrada v mezinárodním obchodu významně sníží životní úroveň v USA. Už nyní jsou desítky milionů lidí odkázáni na potravinové lístky a bude hůř. Blíží se další prezidentské volby, takže Demokraté budou muset pořádně máknout při organizaci sčítání, aby to vyhráli.

To PePa (Petr Pavel) sfáral do uzavřeného dolu, asi se inspiroval za komančů, kdy kádři ale fárali do funčních dolů. A podpora volebního práva od 16 let a hlasování např. poštou je směr k totální likvidaci důvěry ve volební proces.
 
Glosy 23.3.2023 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 23 Březen 2023 17:57

Najdí 5 rozdílů:

15.3.1939 Emil Hácha, Prezident zbytku ČSR, vkládá s plnou důvěrou osudy českého národa a české země do rukou vůdce Německé říše.

21.3.2023 Petr Pavel, prezident ČR, vyzval Německo, aby převzalo v geopolitických otázkách iniciativu a neslo zodpovědnost za Evropu, o kterou se budeme moci opřít.

Ale i tak si voliči P. Pavla chrochtají blahem.


Letos z ČEZ stát vytáhne přes 100 miliard Kč. A to má kolem 70%. Z toho je zřejmé, že Fialova vláda se soustředila na ožebračování českého lidu a firem a ČEZ doluje zisk, aniž by mu relevantně rostly náklady. To se to bude utrácet a dotovat kámoše.

Po světě padají banky, něco si přej. I za toto může Putin. Tedy nejen on, primárně za to může fakt, že se banky soustředí na kde co, jen ne na bankovní služby a obchodní neutralitu. Dneska jsou banky plné aktivismu. Putin tomu napomáhá tím, že svět se na základě sankcí uvalených na Rusko začíná zbavovat dolaru jako rezervní měny. Večírek tak končí a přijde účtování.

Evropa ale suveréně pokračuje ve své likvidaci. Zákaz spalovacích motorů (za předsednictví ČR) a upadající automobilový průmysl bude znamenat nejen horší ekologii díky držení starých aut, ale i vysokou nezaměstnanost a úpadek osobních svobod plynoucích z mobility.

A opět pár řádek k Ukrajině. Slovensko již poslalo své Migy-29 a Velká Británie posílá tanky vč. střel z ochuzeného Uranu. Ten je hlavně toxický, není moc  radioaktivní. Všude, kde byl použit, došlo k nárustu rakovin. Ale plyne z toho jedno. Cílem je opravdu zničená Ukrajina, zamořená kde jakým toxickým svinstvem, bez lidí. Ukrajina tak prohrává svou budoucnost. Ze strany západu je to cynysmus nejhoršího zrna.

Vůbec je zajímavé, jak některé státy v ČR v čele nepočítají, že tu Rusko po válce v nějaké podobě zůstane. Naše postavení je postavení vazala, který štěká na Rusko, jak páníčci zavelí. Ale až to skončí, pamět Rusů nezmizí a hádejme, jaké bude postavení CŘ při obchodování s Ruskem, Čínou a dalšími státy? Z Německa již firmy utíkají a ČR se to nevyhne. Směřujeme k ekonomické a politické periferii.A bohužel naše politka nehájí vůbec zájmy Čechů.

A rozloučíme se zatykačem na Putina. Holt válka nesmí skončit a je třeba házet jakémukoli konci války klacky pod nohy co nejvíce. Válka je mír. Ale nezapomeňte, že pokud si přejete mír, jste ruský šváb, dezolát. mírový štváč a objekt zájmu Ministerstva vnitra.


Aktualizováno Čtvrtek, 23 Březen 2023 18:31
 
Glosy 4.3.2023 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 04 Březen 2023 16:01

Médií teď proběhlo pár zpráv, jak je v Rusku cenzura, jak zavírají ty, co nesouhlasí s válkou. Tak by bylo dobré se podívat do EU, tady jsou ruská oficiální media cenzurována úplně a Ministerstvo vnitra a jeho KRIT pečlivým okem bdí, zda mají všichni stejný názor jako vláda. Jinak jsou to dezoláti, ruští švábi a ty je potřeba pojmenovat a zostudit (name and shame).

Vřele doporučuji ke studiu  Orwela  a román 1984. Válka je mír... Aneb snadnější pochopení dnešních politiků.


Ke čtení bych doporučil i útlý románek Probuzení autora Laurenta Gounelle. Autor je psycholog a dílo napsal po covidu. Je to víceméně popsání ovládání lidí strachem, utahováním a povolováním a zvykáním na to, že lidé vlastně nic nemohou.


Zabrušme ale i do českých luhů. Fialova hrůzovláda zasekla historicky nejvyšší sekeru státního dluhu, když už v únoru dokázali překonat 100.000.000.000,- Kč. A co za to? Stojí nové fabriky? Stojí nové elektrárny? Ne. Jenom to dali spekulantům s energiemi, kteří jim nejspíše nasypali na kampaň. A nemyslete si, ty peníze budou chybět. To, že oberou důchodce, je jen začátek. Platy si politici zvýšili nedávno. Inflace 20% je moc netrápí. Máme výrazně větší inflaci, než zbytek Evropy. A tak můžeme jen hádat, až to tady vytunelují, kam se odstěhují...

Tento stát upadá a Fijalenko a spol. to ženou fofrem k co největšímu průšvihu.Aktualizováno Sobota, 04 Březen 2023 16:40
 
Glosy 19.3.2023 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 19 Březen 2023 17:53

Máme tu konec týdne a pojďme si ho zhodnotit.

Chytrá horákyně, prezident Pavel, podepsal, nepodepsal retroaktivní snížení důchodů. Podepsal s tím, že vlastně neví, jak to je, ať se na to podívá kámoš Rychetský. Ten Rychetský, který umožnil vznik Pětihlavé saně. Hádejte, jak to dopadne. Připomeňme, že politici si plat zvýšili, bylo to přece v zákoně. To byla valorizace důchodů taky...

Polsko a Slovensko předá Ukrajině Mig-29. Nevím, jestli to Ukrajincům k něčemu bude, protože tamní bojiště je nasycené PVO. Taky nezapomeňme, že Ukrajina nezapomene, kdo jí dostatečně nepomáhal. A těm, co nepomáhali to Ukrajina vrátí. Aspoň v tomto duchu se vyjádřil Kuleba, ministr zahraničních věcí Ukrajiny Takže kromě vzývání Bandery, malování německých trámových křížů na tanky už tu máme další level vyhrožování. Nejen Evropu bude ještě z toho probuzeneého fašismu a ultranacionalismu na Ukrajině bolet hlava.

Médii se mihl lynč dobrovolníka na Ukrajině T. Bulíře. Pikantní na tom je, že to vypadalo jako objednávka europoslance Zdechovského, který se rád fotí v maskáčích. Ještě zajímavější je ale vyjadřování lidí na internetu, ti by ho nejraději věšeli. A to jen řekl, že na frontě nevidí západní techniku.

Tím se dostáváme k tomu, jak má vypadat správná válečná propaganda. Převzato a lehce modifikováno z Vlkovo bloguje

10 pravidel propagandy

Lord Arthur Ponsonby byl britský diplomat a politik v letech 1871–1946.

Tento bystrý a ostražitý chlapík přesně určil 10 pravidel propagandy. Jsou to tyto:

 1. Nechceme válku, pouze se bráníme.
 2. Za válku je zodpovědný výhradně ten druhý.
 3. Vůdce našeho protivníka je zlý a vypadá zle.
 4. Bráníme ušlechtilý cíl, nikoli zvláštní zájmy.
 5. Nepřítel cíleně způsobuje zvěrstva, my se dopouštíme pouze chyb.
 6. Nepřítel používá nezákonné zbraně.
 7. Máme velmi malé ztráty, nepřítel má velké ztráty.
 8. Intelektuálové a umělci podporují naši věc.
 9. Naše věc je posvátná.
 10. Ti, kdo pochybují o naší propagandě, jsou zrádci.

Připomeňme, že chování české vládnoucí politické reprezentace je silně represivní vůči neoficiálním názorům (viz např. útvar KRIT). Ale také předpokládají, že Rusko zmizí z povrchu zemského. Co budou dělat, pokud to Rusko neprohraje a nerozloží se?  Ta rusofobie, kterou vláda tlačí, je obrovská. Tak jako si bude pamatovat Ukrajina, tak si bude pamatovat i Rusko.

V USA začaly padat banky. Pokud místo řízení rizik banky řešili rovnost pohlaví a další s bankovnictvím nesouvisející témata, nelze se divit, že banky neřídily nejostřejší pastelky v penále. Problém se již přelévá do Evropy, kde si také banky upravují agendu od bankovnictví k nebankovním tématům.Aktualizováno Neděle, 19 Březen 2023 18:17
 
Kizlyar Sova PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 25 Únor 2023 10:45

Tak jsem si udělal radost a koupil si Kizlyar Sova, správně by se asi psalo Kizljar Sova.


Aktualizováno Sobota, 25 Únor 2023 13:03
 
«ZačátekPředchozí123DalšíKonec»

Strana 2 z 3