Home
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Argonaut.CZ - Milovice, politika, cestování, střelectvi, plastikové modelářství a fotografie.
Glosy 26.4.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 26 Duben 2024 04:25

Pojďme si říci pár slov ke schválení dalších peněz a materiálu ze strany USA Ukrajině, které tak nějak zapadají ve všeobecném orgasmu proukrajinských příznivců, jak teď Rus dostane přes nos a odtáhne do stepí.

1. část peněz je půjčka, kterou bude muset Ukrajina splatit (jak a z čeho)

2. část zbraní jako rakety s dlouhým doletem byly dodány již před schválením a používány (útoky na Krym, kdy se spekulovalo o nových dronech, ale byly to právě potají dodané rakety s dlouhým doletem)

3. politici USA otevřeně říkají, že cílem je OSLABOVAT Rusko a že tohle je nejlevnější a nejefekticnější způsob, jak to dělat

4. lze usuzovat, že z komplexních zbraňových systémů již Ukrajina stejně potají dostala vše co mohla, ale situaci na frontě to dramaticky nezměnilo


Podstatné je ale právě to, že USA trvale přiznávají, že je to defacto proxy válka NATO vůči Rusku s cílem Rusko oslabit, ale fakticky za cenu likvidace Ukrajiny jak z lidského, tak materiálního hlediska. Bylo by dobré si tento fakt uvědomit, a zejména pro Ukrajince to bude jednou velmi bolestivé uvědomění si situace, jejích příčin a následků. Je zkrátka dobré si bez ideologických brýlí uvědomit, jak se ta hra hraje. Z pohledu USA je to totiž velmi racionální přístup, sice ne etický, ale USA moc možností nezbývá.

Nejde o nic menšího než o americkou životní úroveň, která je postavená na dolaru jako světové rezervní měně a prostředku pro obchodování mezi státy. Přidejte si k tomu fakt, že samotné USA mají gigantický dluh jak v penězích, tak ve vnitřní infrastruktuře, tak tohle je zoufalá snaha udržet si vliv.

Jenže se to nedaří. Zcela jistě rakety a další dodané zbraně způsobí Rusku větší ztráty a hmotné škody, ale moc toho nemohou změnit. USA a státy dodávající zbraně a podporu by se měly také zamyslet, jak bude vypadat asymetrická odpověď Ruska. Zejména USA se stovkami základen po celém světě a s mnoha obchodními zájmy. Co takoví Hutsiové s protilodními raketami a drony na přerušení datových kabelů? Samozřejmě dodané neoficiálně.


Ještě by neměl zapadnout jeden aspekt. Veškerá komunikace na západě se utápí v oslavách ukrajinských útoků na Černomořskou flotilu, kde se s pomocí NATO povedlo potopit a poškodit opravdu hodně lodí. Ale co to znamená ve výsledku? Že si Rusko ze strategického hlediska nemůže dovolit nechat Ukrajině přístup k Černému moři a lze očekávat, že Oděsa a celé pobřeží bude ruským cílem a Ukrajina skončí jako vnitrozemský stát. Osobně bych si tipl, že hranice nebude Dněpr, ale např. 50 km od Dněpru, aby celá řeka byla pod kontrolou Ruska.

Celkově jsou Ukrajinci demograficky v tragické pozici a každý den bojů jejich situaci zhoršuje a naši oslavovatelé vojenské pomoci Ukrajině si jednou za rámeček budou moci dát, že přispěli k likvidaci ukrajinského národu v zájmu cizí moci.


 
Glosy 20.4.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 20 Duben 2024 18:42

Co se stane, když nepolíbíte prsten? Janička, ministryně války, odvolává ředitele Vojenského zpravodajství hned po návštěvě centrály CIA v doprovodu Velkého signalisty Fijaly. No rozlil si to také výroční zprávou, kdy shodil nadúžívání slova dezinformace. To se taky nemůže zapomenout, o čem by pak celá Pětidemolice mluvila, zmizela by jí polovina slovníku.

„Generálu Berounovi letos v říjnu podle smlouvy s českou armádou končí služební závazek a v čele Vojenského zpravodajství už nebude pokračovat,“ uvedl jeden ze zdrojů Blesku. Šéf Vojenského zpravodajství má být údajně odvolán do několika týdnů, smlouva mu ale končí až v říjnu. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) chce údajně ukončit spolupráci s Berounem a jmenovat nového ředitele tajné služby.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sef-rozvedky-jan-beroun-konci-blesk-ministerstvo-obrany-vojenska-zpravodajska-sluzba.A240419_191303_domaci_zof


Kapitol schválil 60 miliard USD pro Ukrajinu. Otázkou je, jakou budou mít podobu. USA maximálně mohou zvednout svůj dluh, nemají hromady peněz, které by mohly použít. Zřejmě je to poslední boj za udržení petrodolaru. Ale otázkou je, zda nakonec nepůjde většina americkým firmám, které něco pošlou na Ukrajinu. Boj do posledního Ukrajince tak bude pokračovat.


Irácko-Izraelská výměna údajně pokračovala útokem na jaderná zařízení v Iránu. Nikdo zatím nic nepotvrdil. Ale pokud by to byla pravda, může se Irán pokusit zasáhnout Izraelská jaderná zařízení. Oko za oko, zub za zub, a pořád dokola. Izrael zkrátka potřebuje nyní více než kdy jindy pozornost a podporu USA.


Jak všichni rozumní lidé předpokládali, že členové Pětidemolicelžou a lžou, tak nyní se dostal do čela lži pelotonu Vítek Dozimetr Rakušan s výjimkami z migračních kvót. Žádné nejsou a nikdy nebyly. Je vskutku impozantní, jak dokáže pár jedinců škodit celému národu a ten jenom kouká a kouká. Co na to média? Nic.


Převlékač kabátů Pávek, neboli Pepa, pro jiné nejlepčejší prezident Pavel, vyvezl na výročí okupace zbytků Československa (15.4.1938) do Německa Ostatkový korunovační kříž. Přiznám, že nezmám všechny kulturní památky a jejich význam, ale symboličnost tohoto kroku zkrátka nelze pominout.  Když jsou vystaveny korunovační klenoty, je to jednou za mnoho let a lidi stojí fronty a spousta Čechů je nikdy in natura neviděla. Ale v rámci podřízeného postavení není problém např. zmíněný kříž na výročí okupace odvézt. Co na to média? Nic.
Aktualizováno Sobota, 20 Duben 2024 19:00
 
Nůž BPS Adventurer Nighthawk SSHF knife PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 19 Duben 2024 14:55

Na Bushcraftshopu jsem si pořídil buřtkudlu BPS Adventurer Nighthawk SSHF knife.  Za 1350,- Kč dostanete nůž z nerezovky, fulltang konstrukce a kožené pouzdro s firesteelem. Nebudu kopírovat technické detaily, ty si můžete najít na stránkách. Akorát bych doplnil, že tlouštka ocele je 2,7mm.


Aktualizováno Pátek, 19 Duben 2024 15:56
 
«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Strana 2 z 2